do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Gdzie warto zamontować lampy z czujnikiem ruchu?
Gdzie warto zamontować lampy z czujnikiem ruchu?

Szukanie po omacku włącznika światła... Każdy z nas doskonale zna ten problem. Ile czasu w swoim życiu straciliśmy na chodzenie wzdłuż ściany? Ile potknięć i siniaków „zaliczyliśmy” przemierzając nasze mieszkania, czy garaże na pamięć? Nietrudno przywołać w pamięci takie sytuacje. Rozwiązanie tego problemu jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Chodzi o lampy z czujnikiem ruchu. Jakie są ich zalety i gdzie warto je zamontować?

Lampy z czujnikiem ruchu – zalety

Lampy z czujnikiem ruchu w dzisiejszych czasach zyskują na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie i bardzo je sobie chwali. Przede wszystkim zwiększają one bezpieczeństwo. Zacznijmy od domowników i ich zdrowia. Stłuczenia, siniaki, upadki ze schodów... Lampy z czujnikiem ruchu właściwie eliminują ten problem. Zdecydowanie poprawiają komfort podczas późnych powrotów do domu, czy nocnych wędrówek do łazienki lub kuchni.

Jeśli zdecydujemy się na montaż lampy z czujnikiem ruchu na zewnątrz możemy czuć się pewnie po zmroku również na podjazdach, podwórkach czy tarasach. Nie można zapominać o tym, że lampy z czujnikiem ruchu potrafią skutecznie odstraszyć włamywaczy. Ich ogromną zaletą jest energooszczędność. Lampy LED z czujnikiem ruchu nie będą powodować dużego wzrostu naszych rachunków za prąd. Są też łatwe w montażu.

Lampy z czujnikiem ruchu – gdzie montować?

  • Hol

Lampy z czujnikiem ruchu świetnie sprawdzą się w holu. Polecamy na przykład plafon z czujnikiem ruchu. Po pierwsze będzie stanowić fantastyczne ułatwienie, gdy późno wrócimy do domu. Nie zbudzimy domowników szukaniem włącznika, nie będziemy mieć problemu ze zdjęciem odzienia wierzchniego. Jednak najważniejszą rzeczą jest ochrona przed włamywaczami. Na pewno będą niemile zaskoczeni zapalającym się automatycznie światłem. Palące się światło w holu podczas naszej nieobecności może także zaniepokoić sąsiadów.

Dodatkowym plusem jest możliwość zastosowania żarówki na gwint E27 o mocy i barwie światła jaka nam odpowiada.

  • Korytarz

Korytarz jest idealnym miejscem na montaż lampy z czujnikiem ruchu. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy w środku nocy nie nabrał ochoty na lody czekoladowe... Lampa w korytarzu ułatwi też drogę do łazienki.

  • Schody

Oświetlenie przy schodach to świetny pomysł. Mamy wtedy pewność, że nie potkniemy się idąc po stopniach, lub – w drugą stronę – nie zgubimy jakiegoś stopnia, co niestety spowoduje nieprzyjemny upadek. Ma to również ogromne znaczenie, jeśli w domu są małe dzieci. Jest to na pewno ogromna pomoc dla maluchów, które obudzą się w nocy i będą chciały przejść się po mieszkaniu.

  • Garaż/piwnica

Instalacja lampy z czujnikiem ruchu to bardzo dobry pomysł w pomieszczeniach gospodarczych. Zwłaszcza, że zazwyczaj jest tam wiele elementów, o które można się potknąć. Lampa ułatwi również sprawę przy wychodzeniu z samochodu. Do pomieszczenia użytkowego polecamy zdecydować się na niedrogi plafon z czujnikiem.

  • Na zewnątrz

Lampa z czujnikiem ruchu warto zamontować na elewacji garażu lub domu. Dzięki temu powroty do domu będą prawdziwą przyjemnością. Z pewnością odstraszy także nieproszonych gości. Świetnie sprawdzi się tu naświetlacz LED, odporny na wilgoć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium