Natychmiastowa wysyłka

Darmowa dostawa od 300 PLN

Ponad 10 lat na rynku

Jakie oświetlenie do biura wybrać?
Jakie oświetlenie do biura wybrać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia jest ważny dla efektywności pracy, komfortu i aranżacji całego wnętrza. Oto kilka ważnych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze oświetlenia do biura.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do biura?

Oświetlenie w biurze powinno obejmować oświetlenie ogólne i dodatkowe – jak lampy na biurku. Dobrą opcją są m.in. taśmy i panele LED, bo doskonale oświetlą duże przestrzenie. Z kolei wysokiej jakości wiszące lampy sufitowe wpłyną na samopoczucie pracownika, co poprawi jego motywację i efektywność w pracy. Światło powinno być przede wszystkim stonowane, by wpływać na koncentrację oraz zapewnić komfort.

Jasność i równomierne oświetlenie. Odpowiednia jasność jest kluczowa w biurze, by unikać zmęczenia wzroku i poprawić wydajność pracy. Ważne jest, by zapewnić równomierne oświetlenie w całym pomieszczeniu, unikając odblasków na monitorach komputerów czy niedoświetleń.

Światło naturalne. Jeśli to możliwe, warto wykorzystać jak najwięcej naturalnego światła dziennego. Jest ono przyjazne dla oczu. Dobre doświetlenie może poprawić nastrój i samopoczucie pracowników, a także zmniejszyć koszty energii.

Natężenie i barwa światła. Należy je dostosować do rodzaju pracy. Średnie natężenie w biurze nie powinno być niższe niż 300 lx, a biurko powinno mieć co najmniej 500 lx. Ważna jest też barwa światła. Zwykle optymalna jest barwa neutralna (4000-5000K), bo poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Oświetlenie ogólne. Są to między innymi wbudowane lampy sufitowe lub panele LED. Takie produkty zapewniają równomierne oświetlenie całego biura. Może to być szczególnie ważne w dużych przestrzeniach biurowych. Wybieraj energooszczędne źródła światła, takie jak diody LED, które pomogą obniżyć koszty energii i będą bardziej przyjazne dla środowiska.

Oświetlenie punktowe. Dodatkowe oświetlenie punktowe pozwala na indywidualne dostosowanie oświetlenia do potrzeb konkretnego pracownika. Będą to na przykład lampki na biurko, które będą zapewniać odpowiednią ilość światła bez efektu odblasku na ekranie komputera.

Regulacja natężenia światła. Warto rozważyć instalację systemu regulacji natężenia światła, dzięki któremu pracownicy będą mogli dostosować oświetlenie do własnych preferencji i potrzeb.

Oświetlenie dekoracyjne. Jeśli biuro posiada przestrzeń reprezentacyjną lub strefy odpoczynku, można rozważyć dodanie elementów oświetlenia dekoracyjnego, dzięki któremu pomieszczenie zyska charakter.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium